اکتان بوستر پلاس 300 میلی زادو

لینک خرید محصول از فروشگاه :  http://fapcoshop.com/product/zado-octan-booster-plus-300/
توضیحات محصول
:

همانطور که از نام این محصول نیز بر می آید اکتان بوستر پلاس زادو  موجب افزایش کیفیت بنزین و در نتیجه کاهش مصرف بنزین خواهد شد. علاوه بر این با توجه به افزایش اکتان قدرت موتور نیز افزایش چشم گیری دارد.
این محصول دارای تائیدیه آزمایشگاه استاندارد نیز می باشد که تائیدیه های مذکور در سایت نیز قرار داده شده است.

 

اهمیت عدد اکتان و تعریف آن

 چرا عدد اکتان مهم است؟ عدد اکتان یک درجه بندی برای سنجیدن مقاومت سوخت در مقابل خام سوزی می باشد. اگر عدد اکتان ماده شیمیایی ایزواکتان را 100 و نرمال هپتان را برابر با صفر در نظر بگیریم، عدداکتان بنزین عبارت از درصد موجودی حجمی ایزواکتان در نرمال هپتان می باشد. درحقیقت هرچه عدد اکتان سوختی بالاتر باشد، مقاومت سوخت در برابر احتراق ناقص بیشتر خواهد بود.

 

بطور خلاصه :

1 – این محصول می تواند تا 8 شماره اکتان بنزین را افزایش می دهد.
2-  محتوی بطری این محصول دارای 300 میلی لیتر مواد اکتان و نیز پاک کننده سیستم سوخت رسانی است .
3 – تفاوت اکتان بوستر پلاس زادو با اکتان بوستر زادو در این است که اکتان پلاس دو منظوره می باشد . یعنی علاوه بر افزایش عدد اکتان، موجب پاک کنندگی طول مسیر سوخت رسانی نیز خواهد شد .


تو
ضیحات تکمیلی:

اکتان بوستر پلاس زادو یک افزودنی چند منظوره برای سوخت بنزین است. این‌ محصول به منظور جلوگیری از احتراق زودرس که در سوخت بنزین با اکتان پایین متداول است فرموله شده و به موتور در تمام موقیعت های حرکت و ‌شتاب کمک ‌می کند. این محصول مصرف جهانی داشته و عدد اکتان RON سوخت را تا ۸ واحد افزایش می دهد.
افزایش عدد اکتان منجر به عملکرد بهینه موتور و کاهش مصرف سوخت می گردد و در نتیجه افزایش عملکرد سوخت، از آسیب های موتور که در اثر عملکرد نامطلوب سوخت ایجاد می شود جلوگیری خواهد شد.
بنزین موتور های پیستونی دارای ساختاری است که عمدتا از مخلوط گروه های مختلف هیدروکربنی مانند پارافین های نرمال زنجیره ای و ایزوی شاخه ای، نفتین های حلقوی اشباع شده، اولفین های اشباع نشده و آروماتیک های حلقوی اشباع نشده سبک با شماره اتم کربن ۵ الی ۱۰ در هر ملکول تشکیل شده است.
این ساختار هیدروکربنی که نفتا نامیده می شود به تنهایی جوابگوی کیفیت کامل بنزین موتور نبوده و لذا نیاز به افزودن مقداری معین و حساب شده از مواد شیمیایی خاص که بتواند باعث ارتقا کیفیت پارامتر های کلیدی آن گردد دارد.
در حال حاضر و بطور عمده دو نوع کلاس از سوخت موتور های بنزینی در داخل کشور و بازار منطقه و عرصه بین المللی عرضه می شود که عبارتند از بنزین معمولی و بنزین سوپر که اختلاف این دو در میزان عدد اکتان یا درجه خوش سوزی و شاخص رنگ است.
بررسی و رعایت استاندارد مشخصات فیزیکی و شیمیایی بنزین ها بسیار با اهمیت و معمولا از نظر کاربردشان در موتور مطرح می باشد. امروزه به دلیل آلودگی های زیست محیطی از سرب به عنوان بالا برنده عدد اکتان استفاده نمی شود.
اکتان بوستر پلاس زادو مایعی است که با ساختاری هیدروکربنی به همراه مواد شیمیایی مناسب، میتواند علاوه بر حلالیت کامل در ماده خوراک اصلی بنزین و افزایش درجه آرام سوزی یا عدد اکتان ،نه تنها اثر سویی بر دیگر پارامترهای کیفی نداشته بلکه باعث بهبود و موجبات افزایش احتراق کاملتر در سوخت خواهد شد همچنین بدلیل دارا بودن افزودنی های پاک کننده ، رسوبات موجود در طول مسیر سوخت رسانی، مخصوصا سوزن های انژکتور را تمیز میکند و موجب پاشش بهتر انژکتور شده و خام سوزی بنزین نیز کمتر خواهد شد و در نتیجه قدرت و شتاب بالای موتور را نیز موجب می شود .

  نظرات